Метою цьогорічного конкурсу є підтримка українського літературного процесу в непростий для України час протистояння російській військової агресії. Тема оповідань на фольклорній основі – цікава і актуальна, бо підкреслює українську ідентичність, апелює до історичної пам'яті, сприяє широкому зануренню у комплекс світоглядних уявлень про навколишній світ – реальний та уявний, який вплинув на переконання українців та ставлення до подій і людей.
1. На конкурс приймаються прозові твори українською мовою, які раніше не публікувалися та не були представлені загалу у будь –якому форматі: в інтернеті, у вигляді аудіокниг, паперових книг або PDF-файлів.
Важливо! Твори повинні відповідати жанровим характеристикам, властивим оповіданню.
Отримання оргкомітетом конкурсної заявки вважається згодою учасника на участь у конкурсі, обробку персональних даних, друк та переклад його твору, а також публікацію світлини та інформації про автора у разі перемоги.
2. Максимальна кількість слів конкурсного твору - 3000, мінімальна – 1500. Оповідання, які не відповідають встановленому ліміту слів, до конкурсу не допускаються.
3. Тема конкурсу: Фольклорний код України
Ми очікуємо отримати оповідання, які прямо або опосередковано засновані на фольклорних джерелах – легендах, переказах, казках, баладах, думах, обрядовій поезії. Серед персонажів можуть з’явитися міфологічні створіння, які є відголоском давніх культів, а магія може існувати поруч із буденністю. Русалки й чугайстри, вовкулаки й песиголовці, лісовики й домовики, відьми й мольфари будуть цілком доречними в цих творах. Князівська й козацька доба, оспівана в легендах і думах, також може зацікавити наших читачів. Коляда, Купала та інші обрядові свята – це те, що продовжує збуджувати уяву та цікавість та може дати поштовх авторській уяві. Вертеп та його персонажі, казкові герої, магія перевтілень і переселення душ, закляті скарби, приворотне зілля, віщі сни, люди з надприродними здібностями, святі місця – це лише підказки для того, щоб увімкнути вашу творчу фантазію.
Гайдамацькі перекази, чумацькі пісні, воєнний фольклор українців від стрілецьких пісень до сьогоденних усних творів, які супроводжують життя наших захисників – усе це варте уваги та художнього осмислення. У творах може бути поєднане минуле й сучасне, містика й реальність, героїка колишніх часів і сьогодення. Головне, щоб читач відчув дух українського народу, побачив його національну ідентичність, зацікавився традиційною культурою, відчув необхідність збереження історичної пам’яті, національних традицій, української державності.
4. Правила оформлення: роботи друкуються шрифтом Times New Roman текстового редактора Word розміру 14, інтервалом 1,5.
PDF-файли, документи Word з картинками розглядатися не будуть.
5. Оповідання приймаються в електронному вигляді на скриньку "openworldkonkurs@gmail.com". Лист на конкурс повинен мати тему «Open world» та містити два файли:
Усі твори, отримані за конкурсний сезон, кодуються. Кожному оповіданню присвоюється номер для забезпечення максимальної об’єктивності оцінки.
Учасник отримує електронного листа про допуск його оповідання чи відмову впродовж 2х тижнів після відправлення заявки.
7. Відзначені оповідання й тексти, які потрапили до короткого списку, будуть опубліковані у колективному збірнику за 2024-2025 роки. Збірник презентуватиметься в Україні та за її межами.
Планується переклад оповідань на англійську. Всі деталі обговорюватимуться безпосередньо з авторами.
Конкурс зобов’язується дотримуватися юридичних формальностей у сфері авторського права при взаємодії з авторами.
Фінансова нагорода за перше місце: 10 000 грн
Фінансова нагорода за друге місце: 7 500 грн
Фінансова нагорода за третє місце: 5 000 грн
Спецвідзнака: 3000 грн. За твір, пов’язаний з Сумською областю (про героїв Сумщини, історії міст, селищ тощо)
* Оповідання, які не отримали нагороду, але увійшли до короткого списку: 1000 грн.
Голова компанії Adalla LLC, митець, учасник чисельних мистецьких проектів (США)
Письменник, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент, член Національної спілки письменників України, голова ГО «Мистецька студія «Орфей», експерт книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів» у номінації «Доросла література»
Член Національної спілки журналістів України, заступниця голови ГО «Мистецька студія «Орфей», поетеса